Domki ogrodowe z drewna

Rozważając postawienie w swoim ogrodzie domku większość osób myśli o domku drewnianym. Łatwo go postawić, jest niedrogi i ładnie wygląda. Trzeba się tylko jeszcze zastanowić jakim dokładnie celom domek będzie służy oraz czy zbuduje się go samemu czy z pomocą fachowców.

Drewniany domek w ogrodzie może służyć na przykład do przechowywania różnych rzeczy, które nie mieszczą się w domu, ale jednak są potrzebne przynajmniej od czasu do czasu. Wystarczy wymienić tutaj rowery, narty czy drewno do kominka. Amatorzy uprawiania ogródka często stawiają w nim domek na narzędzia. Trzymają w takim domku łopaty, grabie, motyki, sekatory, wiadra, nawóz itd. Warto zainstalować w domku półki i poukładać na nich skrzynki do których będzie można posegregować narzędzia. Jednak domek ogrodowy może pełnić też inne funkcje, chociażby miejsca noclegowego dla gości którzy odwiedzają nas latem. Jeśli nie mamy dodatkowej sypialni w domu jest to idealne rozwiązanie. Podczas wakacji można pozwolić tam również nocować dzieciom. W ciągu dnia natomiast może to być dla nich bardzo miły domek do zabaw. Bardzo często spotykamy się też z drewnianymi domkami na działkach. Wiele osób spędza tam całe weekendy, a także część wakacji.

Niektórzy uważają, że lepiej jednak postawić w ogrodzie domek murowany. Jest bardziej trwały, dłużej trzyma ciepło, a jednocześnie latem nie nagrzewa się za bardzo. Natomiast jeśli chodzi o względy estetyczne oraz czas budowy domki drewniane mają jednak przewagę nad murowanymi. Tak naprawdę najprostszy domek drewniany można zbić samodzielnie z desek. Inna możliwość to kupienie gotowego domku, który dostarczany jest w kilku częściach. Montuje się go samemu lub z pomocą fachowców. Najbardziej solidne i wymagające najwięcej pracy są domki, które powstają na drewnianym szkielecie. Jednak ani domki letniskowe, ani na narzędzia nie wymagają tak naprawdę zbyt dużego nakładu pracy oraz zbyt wiele czasu na ich wybudowanie. Każdy więc, kto ma wystarczająco duży ogród może sobie na to spokojnie pozwolić. Niewielkie drewniane domki bywają naprawdę bardzo przydatne.